Összeírtam a gondolataimat a Nintendo Switch 2-ről. https://the-gaming-haven.blogspot.com/2025/01/nintendo-…
Gamer blogolók zóna
A Nintendo a Nintendo Music alkalmazással valami nagyon jó dolgot adott ki. :) Nagyító alá vettem, érdemes próbát tenni vele. :) https://the-gaming-haven.blogspot.com/2024/10/nintendo-…
A Jetpack Interactive ismét egy kiváló portot dobott be a közösbe a God of War Ragnarok PC-s átiratával. Az asztali számítógépek játékosai nem csupán a teljes, Valhalla DLC-t tartalmazó verziót, de egy szebb változatot kapnak a PC-s porttal, de jóval több FPS-sel, magasabb testreszabhatósággal. A játék pedig továbbra is az egyik legjobbja a Sony-nak, szóval, aki kedvelte az előző részt, de még nem volt szerencséje a platform korlátok miatt a másodikhoz, vagy esetleg végigjátszani a számítógépén is, annak a folytatás egy kötelező vétel is lehet.
Rövid teszt: https://www.roboraptor.hu/2024/10/19/god-of-war-ragnaro…
Kapcsolódó játékok: God of War: Ragnarök
Sokáig ellene voltam a Nintendós órának, végül rendeltem magamnak egyet. Hogy miért, azt kifejtem a blogomban. https://the-gaming-haven.blogspot.com/2024/10/ez-az-ora…
2023. december 10-én 30 éves lett a klasszikus Doom, a mai nap, 2024. szeptember 30-án pedig ebbe a korba lépett a Doom II. A két játék nemcsak forradalmasította az FPS műfajt, de a modderek előtt is megnyitotta a kreativitás kapuit. A Doom II látszólag pusztán új pályákkal, egy új fegyverrel és néhány új szörnnyel gyarapította az első játékot. Ám valójában ezek a bővítések és maguk a pályák is óriási, mind a mai napig ható löketet adtak a rajongók kreativitásának. Ebben a cikkben olyan mozzanatokat szemrevételezünk a szülinapos Doom II-ből, amelyek mindmáig visszaköszönnek a modderek pályacsomagjaiban.
Négyrészes emlékező cikksorozatunk negyedik, befejező etapja: https://www.roboraptor.hu/2024/09/30/vegzetes-emlekek-a…
Kapcsolódó játékok: Doom II: Hell on Earth
Az Ubisoft és a Massive Entertainment Star Wars-játéka nem egy kiemelkedő alkotás, ugyanakkor nem is rossz. Összességében jól szórakoztam vele, de számost hibája és hiányossága van, ami a középszerűség és a jó határvonalára helyezi a játékot. Narratíva szempontjából nem elég erőteljes, nem elég kidolgozott, nem tud, de talán nem is akar több lenni mosolyogva fogyasztható B kategóriánál. Játékmenetet és a mechanikákat illetőleg pedig bár módosított, javított az Ubisoft formulán, de még mindig ugyanazokkal a már-már biztonsági megoldásokkal operál. Szerencséjére, a B kategóriának helye van a piacon és a polcokon is. Tökéletes időtöltés két nagyobb cím között. Senkit ne rettentsen el a rossz hírét keltő hadjárat ellene. Bátran ajánlom kipróbálásra mind a teljes árú, mind pedig egy Ubisoft+ -os előfizetés keretében.
Részletes teszt: https://www.roboraptor.hu/2024/09/27/ubisoft-star-wars-…
Kapcsolódó játékok: Star Wars Outlaws
„A történetnek természetesen továbbra sincs sok köze a görög mitológiához. Rengeteg benne a keresztény elem, cselekmény és filozófia tekintetében is (szerintem még Biblia adaptációkban sem emlegetik annyit a megbocsátást, mint itt, de erre még kitérek). Összekutyuljuk az idővonalat, a személyiségeket, néha az sem egészen tiszta, mennyire akarjuk egyáltalán tudomásul venni a többi, klasszikus görög hős létezését. Hérónon kívül továbbra sem látunk sok félistent, de Szerafim Ikaroszra és Odüsszeuszra is utalgat, sőt, Apollónnak is van egy pillanata, ami sejthetően negyedrészt isten szeretőjére, Hüakinthoszra utal (mikor diszkoszt vetnének, kiszáll a versenyből – a mítosz szerint véletlenül egy diszkosszal ölte meg a fiút). Egyben viszont a sorozat mentségére szól, hogy végre keblére ölelte azt, hogy mennyire eltér a forrásművektől, és elsősorban a történetre fókuszált, nem arra, hogy görög legyen. Ez pedig azt is eredményezte, hogy rengeteg karakterívet kibontott, logikusabbá tett, és a készítői mertek ténylegesen írni… Nem csak a Percy Jackson ókori átdolgozását láthattuk, hanem valami egyedibbet.”
Kár, hogy a pozitívumok nem tartanak ki az évad végéig
Nagyon sokáig húztam ezt a bejegyzést, mindig hozzáírogatva kicsit, részben mert sok minden közbejött, és egyszerűen nem volt időm rá, részben meg mert mindig eszembe jutott valami. De végre elkészült: A Zeusz vére második évadáról írtam.
https://todaywiggin.blogspot.com/2024/09/blood-of-zeus-…
Múlt heti hír, hogy csődöt jelentett Hollandia legnagyobb videojátékos üzlete, a Game Mania. Azért tartottam fontosnak írni róla, mert egyértelműen jelzi, hogy a trendek változnak, és ha egy nyugati országban nem éri meg konzolboltba invesztálni a befektetőknek, annak idővel nálunk is lesz hatása. https://the-gaming-haven.blogspot.com/2024/09/csodot-je…
Már egy ideje szerettem volna sort keríteni a Vasözvegyre, de nem számítottam rá, hogy ennyire fel fog dühíteni. Elvileg egy feminista témákkal foglalkozó, kínai kultúrából inspirálódott sci-fi/fantasy, erős női főhőssel, poliamor kapcsolattal, és a Darling in the Franxx-ből szökött nagy robotokkal. Valójában azonban rengeteg vele a probléma, az ellenszenves és kidolgozatlan főhőstől kezdve az esetlen worldbuildingen át a kifejezetten negatív üzenetig, és az öncélúan használt történelmi párhuzamokig…
Tizenöt helyett végül 14 adaptációból készült el az „Egy karakter ezer arca” III. fejezete. A cikk központi figurája ezúttal Jean Valjean lett, Victor Hugo: A nyomorultak c. regényének főhőse. Amikor elkezdtem írni a bejegyzést, arra számítottam, hogy nem tudok majd semmit írni, mert annyira „egyszerűen jó” ez a karakter, hogy nem hordoz túl sok adaptációs buktatót. Rá kellett döbbenem, hogy nagyot tévedtem. Összetett kapcsolatok, rengeteg szimbolika, előítéletek, introverzió… csak néhány elem, aminek bemutatásával megküzdöttek a rendezők és színészek az évek során.
Szokás szerint köszönöm mindenkinek, aki javaslataival hozzájárult, hogy kiválasszam a legérdekesebb adaptációkat, hogy elkészülhessen a cikk. Remélem, érdekesnek találjátok majd.
https://todaywiggin.blogspot.com/2024/07/egy-karakter-e…