Nyűgözd le a közönséget!
A Scout trükkös, rendkívül népszerű ütésvivős kártyajáték. A játékosok igyekeznek minél erősebb kombinációkat kijátszani, de nem változtathatják meg a kezükben tartott lapok sorrendjét…
Prrrrrodukció! Özönlenek a nézők, mert a legmenőbb artistákkal is… [tovább]
Nyűgözd le a közönséget!
A Scout trükkös, rendkívül népszerű ütésvivős kártyajáték. A játékosok igyekeznek minél erősebb kombinációkat kijátszani, de nem változtathatják meg a kezükben tartott lapok sorrendjét…
Prrrrrodukció! Özönlenek a nézők, mert a legmenőbb artistákkal is kiegészült zenés monocikli-zsonglőr előadást csak a Te cirkuszodban láthatják! De hogy lehet ez, ha az artisták az előbb még egy másik cirkusznál voltak szerződve?
A játékos a maga körében kijátszhat a kezéből egy egy- vagy többlapos kombinációt, ezt nevezzük produkciónak, ugyanis minden lap egy-egy cirkuszi fellépőt szimbolizál. Ez a kombináció erősebb kell legyen, mint ami épp kint van az asztalon. Tehát valami érdekesebbet kell kínálnunk a közönségnek, mint az eddigi legmenőbb cirkuszi show. Előfordulhat, hogy a játékos nem tud, vagy nem akar ilyen kombinációval előállni, ilyenkor toborozhat, vagyis elvehet egy lapot a középen lévő kombináció egyik végéről, és azt a kezébe veheti. Tulajdonképpen lenyúl egy fellépőt a másik cirkusz showjából. Ezáltal az aktuális produkció is gyengül, viszont az azt eredetileg kijátszó játékos pénzhez jut.
Így sorban egymás után mindenki vagy előrukkol egy produkcióval, vagy toboroz egy lapot az éppen lent lévőkből, egészen addig, míg valakinek el nem fogynak a lapjai. És most jön a csavar! Csak olyan kombinációt játszhatunk ki, amelynek a lapjai eleve egymás mellett vannak a kezünkben, tehát nem mazsolázhatunk, és nem is rendezkedhetünk. A játék elején kapott lapokat legyezőként szétterítjük a kezünkben, és azok sorrendjén már ekkor sem változtathatunk. Viszont a toborzással felvett lapokat a legyezőnkben bárhová betűzhetjük, sőt, meg is forgathatjuk őket, így megválasztva a lap értékét (minden lapnak 2 lehetséges értéke van). Ha pedig kombinációt játszunk ki, akkor annak helyén összecsúszik a legyező két fele, tehát két új lap fog egymás mellé kerülni, így máris kialakulhat új kombináció, aztán abból még újabb.
Jó taktikai érzékkel minden leosztásban meg lehet látni a lehetőségeket, a leendő kombinációkat, de érezni kell azt is, mikor érdemes egy kombinációt erősíteni egy toborzással, vagy épp kijátszani. Vajon neked menne? [bezár]