Welcome to New Las Vegas (2020)

társasjáték 10+ 1
Játékidő: 35 perc · Játékosok száma: 1–50

A Welcome To…: New Las Vegas egy közepesen összetett társasjáték, 1 – 50 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 35 perc. A játékot 2020-ban jelölték a Golden Geek Awards díjára Best Zoomable Game kategóriában. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 10 éves kortól ajánljuk… [tovább]

Videók

angol
angol
angol
angol

Képek 3

Hirdetés

Kiemelt értékelések

Molymacska 
Welcome to New Las Vegas (2020)

Welcome to New Las Vegas (2020) társasjáték

A Köszöntünk álmaid városában után úgy gondoltuk, hogy jó lenne kipróbálni ezt is, mert erről azt mondják, hogy kicsit gémeresebb, kicsit agyalósabb, én pedig pont ezt kerestem. Hát nem kicsit agyalósabb szerintem.
A Köszöntünk álmaid városában lakóparkokat építünk fel, itt pedig Las Vegas minden báját próbljuk megépíteni. Golfpályákat, előadásokat, showkat próbálunk megépíteni, miközben a limuzinnal szállítjuk az utasokat jobbnál jobb helyre, így egyre több pénzt is kapva.
Nekem ez a rész nagyon agyalós volt. Ott kezdődik, hogy a legfelső sornál a golfpálya számít, vagyis oda próbálok egymás mellé építkezni (de közben próbálom a páratlan-páros számos kihívást is teljesíteni, de úgy, hogy azért fel tudjam tölteni a sort). És ez csak az első sor, van még három! Őrület, én mondom, totális őrület.
Talán ami legjobban variálja az alapjáték gondolatiságát, hogy több mindenre kell figyelni. Nem csak vízszintesen figyeli az ember a pályát, de függőlegesen is, hiszen így építhet hoteleket (és itt a gyorsaság is számít, mert nem mindegy, hogy kis, vagy nagy hotelt épít az ember). Közben mint írtam ott az első sor, ami kvázi szinte teljesen máshogy viselkedik, mint a többi. Emellett pedig ott vannak az eddigiek is: csinálj showt (ez olyan, mint a mednece kb a Köszöntünkben), építs fel épületet, közben pedig próbáld javítani az pontjaidon, mert nem mindegy, hogy mennyit ér a limuzin vagy a golfpálya a játék végén.
Ami nagyon tetszik benne, hogy összetett, és hogy kellett néhány játék, mire megmutatta az igazi arcát. Mert elsőre szerintem a lehetőségeket maximum kapargatja az ember, és ahogyan belemerül, úgy tud egyre több mindent csinálni, egyre többet építeni, egyre több pontot szerezni.
Ami nagyon tetszett benne,hogy számomra sokkal jobban tetszett a grafika, és bár igaz, hogy picit sötétebb árnyalatú, de valamennyire jobban megalapozza a hangulatot. Mi ezt a játékot már csak úgy játsszuk, hogy közben megy a zene is, és így nagyon hangulatossá válik.
Ami negatívum, hogy az ikonográfia szerintem borzalmasan szörnyű. Ember legyen a talpán, aki elsőre megérti, nekünk még harmadik alkalommal is lapozgatnunk kellett a szabályt, hogy mit jelent pontosan ez, meg az. A célkártyákon pedig megint vannak olyan jelzések, amik nem könnyen érthetőek meg, és nézünk, hogy akkor most ez ezt jelenti, vagy azt. Szerintem Benoit Turpin dolgozhatna egy olyan illusztrátorral is, aki jobban és átláthatóbban dolgozza ki az ikonográfiát, mert a játék anélkül is elég komplex, hogy minden alkalommal azt lapozgassuk, akkor most mit jelent az, amiről nem tudjuk, hogy micsoda.
Szerintem egy nagyon jó, és minőségi játék, eddig a legkomplexebb flip and write játék, amit játszottam (még nem játszottam a Hadriánus falával, de azt is nagyon várom, és remélem többet tud adni még ennél is). Mindenképpen olyan embereknek ajánlanám, akik már játszottak hasonló játékkal (esetleg akinek nagyon tetszett a Köszöntünk), ellenben kezdőknek annyira nem. Zseniális játék, én nagyon szeretem.


Hasonló játékok címkék alapján