Be kell jelentkezned, hogy megtekinthesd az oldalt!

Sakura Dice (2023)

társasjáték 10 1
Játékidő: 40 perc · Játékosok száma: 2–6

A Japán kultúra szerves része a művészet. Nam csak a harcban, a zenében, a festészetben vagy a színjátszásban, de a kertészetben is igen magas szintre fejlesztették tudásukat. Japán kertészeket alakítotok, és az a feladatotok, hogy minél kiegyensújozottabb cseresznyefát neveljetek, hogy mire… [tovább]

Sakura Dice (2023)

Tervező
Hegedűs Csaba

Kiadó
A-Games

Várólistára tette 1

Kívánságlistára tette 1


Kiemelt értékelések

Rezefy 
Sakura Dice (2023)

Sakura Dice (2023) társasjáték

Szeretjük a rajzolós játékokat, és ebben is ki lehet magunkat élni, bár ez az idő rovására megy, mi 2-en játszunk és 2 óra volt a minimum (tehát a 40 percbe még fejenként se férünk bele). Emiatt kicsit hosszú, így meggondolandó az elővétele. de nagyon tetszik, furmányos szabály, hogy a törzs csak 1-gyel nőhet az ágak fölé, de az ágak nem előzhetik le. A bónusz akciók is sok lehetőséget adnak. Tehát egy kreatív kombós játéknak nevezném interakció nélkül.
A pillangós „kiegészítő” (2 dobókocka egy QR kódos zacsiban) interakciót hoz a játékba, a levelet mindenki beírja, a hernyót csak az ellenfelek, míg a pillangót csak mi. Tehát ahhoz, hogy pontot kapjunk a pillangók után, előbb valakitől hernyót kell kapnunk. Itt jobban tisztázhatná a szabály a kockahasználatot, mert semennyire nem tér ki rá. (pl választhatom a pillangót/levelet úgy, hogy nem tudom beírni, csak azért, hogy a többiek ne kapjanak hernyót) Mi ezt háziszabályoztuk, hogy igazságosabb legyen, de azért szerintem kell a játékhoz.


Hasonló játékok címkék alapján