Japán. Szamurájok. Egy kocsma. Becsület. Halálos pengék. Egy üveg Saké. Kié lesz az utolsó pohár?
Hajime
Bizony, mint a címből már sejthető ebben a kártyajátékban szamurájok küzdenek az utolsó pohár sakéért. A játékot a legrészegebb, legtöbb pohár sakét összegyűjtő játékos nyeri,… [tovább]
Japán. Szamurájok. Egy kocsma. Becsület. Halálos pengék. Egy üveg Saké. Kié lesz az utolsó pohár?
Hajime
Bizony, mint a címből már sejthető ebben a kártyajátékban szamurájok küzdenek az utolsó pohár sakéért. A játékot a legrészegebb, legtöbb pohár sakét összegyűjtő játékos nyeri, persze ha életben marad. Becses képességei ellenére a szamuráj sem immunis az alkoholra, így vigyáznunk kell: minél hamarabb részegedünk le a győzelem érdekében, annál könnyebben áldozatul eshetünk egy asztaltársunknak. Aggodalomra azonban ez sem kell, hogy okot adjon: ebben a világban a halál sem akadály.
A szamuráj, a szellem és rengeteg csillogó acélpenge
A játék elején megkapjuk karakterünket, életerőnket (melyeket kártyák szimbolizálnak, túloldaluk pedig hasznos képességeket rejthet), középre az átlátszó, sakét jelképező „korongokat” (ehhez mellékelt instrukció alapján még origami tartót is hajtogathatunk), valamint a mellettünk ülő játékosoktól való távolságot jelző három-három kis kockát. A játékot mindenki ülve kezdi, körönként négy fázis követi egymást:
– Kártyák kijátszása: egy-egy kártyát többféleképpen lehet használni, támadásra, védekezésre, mozgásra (a mellettünk ülő/álló ellenfél felé), saké ivására, illetve ezek helyett használhatjuk a kártyán szereplő szöveget is, mely a következő lehet:
– esemény
– fegyver/tárgy
– szolgáló
– megszakítás, az ellenfél egy adott cselekedetének megszakítására
– Szolgálóink támadása: ebben a fázisban a játékba hozott szolgálóink mozoghatnak és támadhatnak az ellenfelünkre
– Kártyák felhúzása a kezünkbe
– A kezünkben tartott fegyver lecserélése, későbbi védekezés céljából
Az alkohol képességeinkre gyakorolt hatása a játék egyik legérdekesebb motívuma, a megivott sakét jelző korongot egy-egy kártyánkra, életerőnkre vagy karakterlapunkra kell, hogy helyezzük, mely így meggátol minket az adott tárgy, illetve saját különleges képességünk használatában. Azonban néha előnyünkre is lehet: az életerőnkre helyezett saké megnöveli azt. Ha meg akarunk szabadulni egy-egy így elhelyezett sakétól, azt eltávolíthatjuk a lapjainkról, cserébe plusz kártyákat játszhatunk ki, illetve húzhatunk újakat.
Ahogy már említettem, ebben a játékban a halál sem akadály. Ha szerencsétlenségünkre valamelyik ellenfelünk végez velünk, kísértet formájában tudunk további borsot törni az élők orra alá. Ebben a helyzetben további érdekesség, hogy az elhunyt játékosok közösen játszanak tovább: megnyerhetik a játékot, ha a játék végére közösen több sakét gyűjtenek össze, mint a még életben lévő szamurájok.
Arigatou gozaimasu
A Saké & Samurai akár nyolc játékossal is játszható, a könnyedebb játékok kedvelőinek, Japán szerelmeseinek, illetve azoknak, akiket nem rettent vissza a nemes szamuráj harcosok sakéért folytatott küzdelme, kiváló szórakozást biztosít. A tartozékok kellően szépek, igényesek, az ábrák bőséggel árasztják magukból az igazi távol-keleti hangulatot.
(Forrás: szellemlovas.hu) [bezár]