Battlefield 1 (2016)

videójáték 18 15

A Battlefield 1 kampányában csak úgy, mint a sorozat korábbi részeiben, úgy most is igazi hősök lehetünk, miközben lehetőségünk nyílik egyszerű gyalogos katonaként, de akár tankparancsnokként, csatahajó-kapitányként, vagy egy duplaszárnyú repülőgép pilótájaként is belevetni magunkat a dinamikus… [tovább]

Videók

Hirdetés

Most játszik vele 3

Kedvencelte 5

Várólistára tette 3

Kívánságlistára tette 1


Kiemelt értékelések

Aggient 
Battlefield 1 (2016)

Battlefield 1 (2016) videójáték

A molyos “Nyugaton a helyzet változatlan” könyv értékelésében már írtam arról a fenoménról, hogy az I. világháború mennyire el van hanyagolva a popkultúrában, és ugyan ez igaz a videojáték iparra is. Hacsak a nagyokat vesszük figyelembe mint a Call of Duty és a Battlefield széria, azokon is látszik hogy a Nagy Háborúhoz senki sem nyúlt hozzá önálló és nagyszabású játék keretében. Egészen 2016-ig.
Emlékszem hajnalban twitchen néztem az E3 játékbemutatóit, amikor is felcsendült a Seven Nation Army és a képernyőn megjelent egy óriási hadi léghajó. Az álom is kiment a szememből és két szó jutott ekkor hirtelen az eszembe: hell yeah!
Szóval ugyan abban az évben karácsonykor le is csaptam a gamere és azóta szégyenletesen sok órát raktam bele…
De részletezzük picit a technikai elemeket is.
Kampány. Úgynevezett War Stories epizódokat lehet végigjátszani, ami különböző helyszínekre kalauzol el a nyugati, az olasz és az afrikai fronton. Játékidőt tekintve pont megfelelő hosszúságúak a küldetések, és nagyon sokszínűek is, hiszen egyszer tankot kell vezetnünk, másszor légi csatában veszünk részt vagy éppen lopakodni kell. A collectible elemeket sem kell tutorial videók alapján vadászni, mert ha tényleg felfedeztük a környezetünket akkor meg lehet szépen mindent találni. Ami negatívum, hogy csak az Antant oldalát ismerhetjük meg ezekben a történtekben pedig lett volna potenciál a Központi hatalmakban is.
Multiplayer. Kevés multi játék van, sőt igazából ezen kívül egy sincsen, ahol kivétel nélkül minden mapon szívesen játszok. A Battlefield 1 pálya dizájnja azonban kinézetre és az élvezeti faktor szempontjából is példaértékű. Mindegy, hogy melyik oldalra és milyen pályára dob be a játék, mindenhol van esély a győzelemre mert elég jól balanszoltak a mapok. Játékmódokat illetően minden van, amit egy multi játékos szeret és ismer, legyen az a conquest, domination vagy a team deathmatch. Azonban kiemelnék két különlegesebb módot, a rush-t és az operations-t. A rush során telegráfokat kell elfoglalni, mert akié a telegráf az tüzérségi tüzet tud bizonyos időközönként igényelni az ellenséges csapatra. Nagyon dinamikus és adrenalindús játékmód. Az operations a másik nagy kedvencem, ahol konkrét I. világháborús hadműveleteket lehet végigjátszani, kezdve a híres Kaiserschlachttól a Bruszilov offenzíváig. Ez a mód stratégiát igényel, nagyon taktikusnak kell lenni a győzelem érdekében és jobb ha bekészítenünk valami innivalót és rágcsát, mert az operations játékok, ha mindkét oldal érti a dolgát, akár órákig is eltarthatnak. Nem kell aggódni, nem fogunk ráunni emiatt, mert nem egy map tartozik egy operations játékhoz. Mivel egy egész offenzíváról beszélünk, ahol a valóságban is mozogtak a frontvonalak, így 2-3 mapot kell végigküzdenünk és meghódítanunk. Egy ilyen órákig tartó meccs után igazán büszkének érezhetjük magunkat egy győzelem után.
Magyar vonatkozások. Nem vagyunk túlságosan hozzászokva ahhoz, hogy magyar kötődésű elemeket raknak be a fejlesztők a játékaikba. Ezért külön öröm, hogy a Battlefield 1 fejlesztői úgy döntöttek, hogy az I. világháborúnak nemcsak a mainstream oldalát mutatja be és így az Osztrák-Magyar Monarchia is képviselteti magát. Két operations játékot is kapunk és 6 különálló mapot, ahol a monarchiával lehetünk. A Caporetto pálya az egyik személyes kedvencem. Emellett, a monarchia hadserege által rendszeresített fegyverek is helyet kaptak a játékban.
DLC-k. Összesen 4 DLC-je van a játéknak, amik a háború bizonyos szakaszaira fókuszálnak. Például a They Shall Not Pass a francia-német 1916–1918-as hadműveletekre, a Turning Tides az 1915-ös brit-török-német csatározásokra, az In The Name of the Tsar az 1915–1917-es orosz-osztrák-magyar-német keleti frontra és az Apocalypse pedig a háború végének elfajulására és a szörnyűségek bemutatására fókuszál.
Mindegyik DLC minőségi tartalmat adott hozzá a játékhoz és minden forintot megérnek.
Grafika és customization. A game még ennyi év után is gyönyörű és ez a cut sceneken és az in-game grafikán is látszik. Profin meg vannak csinálva a lángok, a füst vagy éppen a mustárgáz animációja. A réten a virágoktól kezdve a nagyobb környezeti elemekig minden részletesen ki van dolgozva. A fények különösen az erősségei a játéknak, főleg az éjszaki pályák csodaszépek. Nem egyszer hoztam létre custom match-et csak ezért, hogy nyugodtan csináljak in-game képeket.
A zenéket is meg kell itt említenem, mert nagyon jól sikerültek, mind a kampány és a multiplayer részben is fülbemászó dallamokat sikerült alkotni.
A járművek és fegyverek kinézete követik a valóságot, míg az egyenruhákba itt-ott vittek bele pár kitalált elemet, de nem zavaró mértékben. Hagyományos értelemben vett customization azonban nem nagyon lehetséges. Katonánkat persze olyan fegyverrel és egyéb tárggyal felszerelhetjük, ahogy szeretnénk, de az egyenruhák és a karakterek kinézete adott és nem változtatható meg. Szerintem ez azért van, hogy az egységes hadsereg feelingje meglegyen és ne találkozzunk rózsaszín ruhás lilán világító fegyveres játékossal. Egy kicsit ez elütne az egyébként elég komor hangulatú játéktól.
Összességében számomra ez A multiplayer fps game. Virít róla, hogy odaadással és igényesen készítették és egy komoly játékot akartak bemutatni a nagyközönségnek felkarolva a mostohagyerekként kezelt I. világháború eseményeit. A Battlefield 1 míg szórakozást és kikapcsolódást kínál, azért mindig eszébe juttatja a játékosnak, hogy milyen szörnyű és kegyetlen is volt ez a Nagy Háború. Végre méltó megjelenítése lett ennek a történelmet eseménynek a videojátékok világában is.

MewIchigo_Fan_Daniel 
Battlefield 1 (2016)

Battlefield 1 (2016) videójáték

Egy elég komoly játékot hagyott hátra nekünk az EA… mindenféle szempontból. A grafika kegyetlen szép és látványos lett. A kidolgozottság is elég durván hat. Gondolok itt arra, amikor a 20-as tárba a 10-es töltőből lecsúsztatva rakja bele a töltényeket a fegyverbe, majd a csúszkát aminek a segítségével a 10 töltényt egyszerre tette bele a fegyóba, pedig eldobja, vagy éppen amikor a földi kis ágyút úgy tölti újra karakterünk, mintha a valóságban lenne…
A történet sokféle, azokból is vannak amik eléggé érzelmesre sikerültek. spoiler
Kár, hogy ilyen rövidke volt a „kampány” része, de ennek is örültem. Illetve a női főszereplőnek is a végén, a Nothing is Written szakaszrész alatt.
Remélem látunk még egy-két hasonló alkotást is az EA részéről. Vetekszik a COD: WWII-vel, de a rövid játékidő miatt kicsit hátrébb van a sorban még a BF1. :)

Irasalgor 
Battlefield 1 (2016)

Battlefield 1 (2016) videójáték

A Battlefield 1 tehát egy óriási kihagyott ziccer, már ami a narratívát és a single playert illeti. Senki sem egy történelemkönyvet várt, de akkor is, ha már behoznak olyan elemeket, mint a Harlem Harcosok, vagy a beduin lázadók, kísérleti technológiák, akkor nem azt várná az ember, hogy négy óra alatt cakompakk letudják az egészet megfelelően komponált narratíva és sztori nélkül. Éppen emiatt a játékmenetben sem tudja igazán beleélni magát az ember, ahol meg sikerül, ott viszont tényleg élvezetes a játék. De sajnos ez így kevés, még akkor is, ha a grafika elsőosztályú és talán az egyik legszebb játék, amivel valaha játszottam, hanem valaha a legszebb.

Értékelés: 76%

Narratíva: 60
Grafika: 100
Zene: 80
Élmény: 65


Ha tetszett, játssz ezzel is


1

Isonzo (2022) videójáték

1 szavazat · Összehasonlítás

1

Tannenberg (2019) videójáték

1 szavazat · Összehasonlítás

1

Verdun (2015) videójáték

1 szavazat · Összehasonlítás

Hasonló játékok címkék alapján