A The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy egy szövegalapú interaktív kalandjáték. Douglas Adams Galaxis útikalauz stopposoknak című sci-fi sorozata alapján készült, amelyet elsőnek 1978-ban a BBC Radio 4 rádiójátékaként került a közönség elé. De az 1979-ben elindult regényfolyam tette… [tovább]
A The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy egy szövegalapú interaktív kalandjáték. Douglas Adams Galaxis útikalauz stopposoknak című sci-fi sorozata alapján készült, amelyet elsőnek 1978-ban a BBC Radio 4 rádiójátékaként került a közönség elé. De az 1979-ben elindult regényfolyam tette igazán szelés körben ismertté. A programot Douglas Adams és Steve Meretzky (Planetfall, Sorcerer) együtt tervezte, és egyike lett az Infocom legsikeresebb játékainak, végül 400.000 példány kelt el belőle. Készült belőle egy 20. és egy 30. évfordulós kiadás is, amiket ingyenesen elérthetővé tettek az interneten keresztül, hozzáadott grafikákkal és animációkkal.
A játék eseményei lazán követi a rádiósorozat és az első könyv főtörténetének történéseit. Arthur Dent vagy, és ez életed legrosszabb napja. Nemcsak a házadnak, hanem a bolygódnak is annyi. Ford Prefect barátod mentett meg, aki valójában nem munkanélküli színész. Adott neked egy könyvet (Galaxis útikalauz stopposoknak), egy törülközőt, és most azt mondja, hogy tegyél egy undorító halat a füledbe. Csütörtöknek kell lennie, az a nap soha nem volt a te napod. Ne ess pánikba! Csak túl kell élned ezt az egészet.
A cég más játékaihoz hasonlóan ennek a doboza is tartalmazott kiegészítőket, többek között egy Don't Panic-kitűzőt, egy kis műanyag tasakot vattapamaccsal, egy veszélyre elsötétülő napszemüveget (igazából egy nem átlátszó sötét napszemüveg), egy a Föld elpusztítására vonatkozó parancsot vogon nyelven (valójában cirill betűs kriptogrammal írva), továbbá egy kicsi, üres nejlonzacskót, amiben „egy mikroszkopikus méretű hadiflotta” volt, valamint egy parancsot Arthur Dent házának lerombolására.
(Forrás: wikipedia.hu) [bezár]