A Manic Miner című oldalnézetes platformjáték ihletforrása az 1982-es Miner 2049er. Ez a két játék a „bányajáték-kultusz” elindítói. A rendkívül ötletesen megtervezett, változatos pályákon egy Miner Willy (Bányász Vili) névre hallgató kalandort alakítunk, aki egy ősi civilizáció… [tovább]
A Manic Miner című oldalnézetes platformjáték ihletforrása az 1982-es Miner 2049er. Ez a két játék a „bányajáték-kultusz” elindítói. A rendkívül ötletesen megtervezett, változatos pályákon egy Miner Willy (Bányász Vili) névre hallgató kalandort alakítunk, aki egy ősi civilizáció elveszett földalatti birodalmában vadászik kincsekre.
Willy figurájával kell a legalsó szintről felküzdeni magunkat a 20. szintig, a bánya kijáratáig. Minden pályán be kell gyűjteni a kulcsokat, vagy villogó tárgyakat, ekkor léphetünk be a liftbe, amely tovább visz minket a következő szintre. Dolgunkat ellenséges lények, futószalagok, leomló padló, szúrós dolgok és mérges növények nehezítik. A játék időre megy, amely a játékképernyő alatt elhelyezett sáv mutat. Vigyázzunk, nem eshetünk le akármilyen magasról!
A Miner hatalmas sikeréhez az is hozzájárult, hogy ez volt a számítógépes játéktörténelemben az egyik legelső olyan program, amely nemcsak kezdő zenét tartalmazott (ez Richard Strauss „Kék Duna” keringője volt), hanem játék közben is hallhattunk muzsikát: a meglehetősen egyszerű dallam Edvard Grieg Peer Gyntjéből A hegyi király csarnokában tétel feldolgozása volt.
A Manic Miner rendelkezik azzal a tulajdonsággal, hogy a játékból (kis trükk segítségével) bármely pálya kiválasztható. Forgalomban van a program 2. verziója is – az első maszek berhelés eredménye –, amely újabb 20 pályát tartalmaz. A 80-as évek második felében Vili a bányász néven készült belőle magyar nyelvű átírat Primo és Videoton TVC gépekre.
(Forrás: ep128.hu) [bezár]