Egg Fried Rice (2024)

videójáték 1
Hirdetés
Egg Fried Rice (2024)

Fejlesztő
Grainwood Games

Platformok
Windows


Kiemelt értékelések

MoiraCarey 
Egg Fried Rice (2024)

Egg Fried Rice (2024) videójáték

A paródia műfajjal ritkán találkozni videójátékok körében, főleg olyan specifikus tárggyal rendelkezővel, mint az Egg Fried Rice. Az utóbbi pár évben egyre nagyobb népszerűségnek örvend a retrós, szándékosan ronda PS2 grafikájú indie horror. Ennek az egyik ága disszonáns hangulatú, történetmesélő jellegű, ahol bizonyos helyzetekben irányíthatjuk a párbeszédeket és/vagy döntéseket kell hoznunk, amelyek befolyásolják a végkifejletet, így több ending lehetséges. Vannak nagyon jól sikerült darabok (Chilla's Art munkái, illetve a Fears to Fathom széria), és vannak teljesen amatőr, gyenge próbálkozások is.
Az Egg Fried Rice ezt a típust figurázza ki, méghozzá meglepően intelligensen, rövid terjedelme ellenére is szinte kiaknáz minden lehetőséget.
1. A koncepció lealacsonyítása: Főhősünk kibírhatatlanul éhes egy éjszaka, és semmi kaja nincs otthon, ezért elkocsikázik a címben szereplő egg fried rice-ért. Ez önmagában is vicces, csakhogy a jártasabbak tudják, hogy hányszor jelenti a bonyodalmat egy ilyen típusú játékban az, hogy kajáért kell menni a városba. A gyomor az első, az evés után meg jöhet a zaklató, gyilkos vagy akárki. (A Fears to Fathom szériában is mindig előbb fel kell zabálni egy tepsit, csak utána jöhet a halál) Szinte már klisé lett, mint a régi horror filmekben az, hogy aki szexel, az meghal.
2. Végletekig troll játékmenet: Rendelni nem lehet, szóval elkocsikázunk az étterembe azért, hogy aztán hazakocsikázzunk, mert otthon felejtettük a pénztárcát (ostoba, életképtelen játékhősök…). Visszakocsikázunk, erre kiderül, hogy a későbbi gyilkos a barátunknak adta ki magát, és ellopta az egg fried rice-t! Hazakocsikázunk, aztán kapunk egy levelet az étteremből, hogy ingyen itallal ajándékoznak meg, szóval megint visszakocsikázunk.
3. Interakciók: Felhívhatjuk anyát az éjszaka közepén, hogy éhesek vagyunk, meg hasonló elméncségek. Nem akarom lelőni a többit, de a legjobbat muszáj: Nem egyszer fordult elő ennél a típusnál, hogy a rettegés közepette lehetőséget ad a játék, hogy felhívjuk az expasit segítségért, aztán a végén kiderül, hogy ő rendezte meg az egészet, hogy megmenthesse és visszanyerje a főszereplőt. Mondom lássuk, mit hoz ki ebből, hát nem kiderül, hogy itt MI zaklatjuk szegény kanit, és ha még egyszer felhívjuk, rendőrt küld ránk?
4. Alternatív befejezések: Mikor a végső döntést követően leírja az alkotó a karakterünk sorsát. Igazából már a legelején dönthetünk úgy, hogy nem megyünk ki a házból, hanem inkább alszunk, és tényleg befejeződik a történet ennyivel. A sorsunk: Az éhségtől egyáltalán nem tudtunk aludni, így másnap a munkahelyen végzetes hibákat követünk el, kirúgnak, mindenki kitagad, és vége. A többi befejezés is elég szellemes, és meg kell hagyni, elég sok van, nem egyszerű kimaxolni.

Szóval hatalmas meglepetés, tulajdonképpen hiánypótló rejtett gyöngyszem. Mivel ingyenes, mindenkinek ajánlom, főként az említett kategóriában jártasabbaknak.


Hasonló játékok címkék alapján