A játék célja:
Előre megtippelni, hogy egy-egy körben hány ütést tudunk megszerezni a kezünkben lévő lapok segítségével. Szinte biztos fogók a nagy lapok, a nagy aduk. Biztosan nem fogók a kis lapok, bár a kártyalapok kombinációi és a vállalások értéke miatt bármilyen variáció előfordulhat. Ha a vállalások és a fogások száma megegyezik, lejátszható a parti úgy, hogy mindenki nyer. Ez viszonylag ritka. Ha több a vállalás, mint a kártyalap, akkor nyilvánvalóan valakinek vagy valakiknek nem jut, vagyis biztosan lesz bukó játékos. Ugyanez a helyzet, ha nem vállalják fel az összes ütést, ilyenkor valaki meg fogja fogni a felesleget. Ha alatta vagyunk, vagyis kevesebb a vállalás, mint az ütés, akkor engedni kell, hadd fogjon más. Ha viszont kevesebb az ütés, mint a vállalás, akkor harcolni kell a fogásokért. Nyerő stratégia az, hogy ha mi már biztosan nem nyerünk, akkor ne nyerjen a partner se. Például ha egy játék során 10 fogás van és csak 9 a vállalás, akkor lesz egy felesleg. Ha a játék közben pont mivelünk fogatják meg a felesleget, akkor a többiek még nyerhetnek, ilyenkor igyekezzünk még fogni, hogy másnak ne jusson. Nekünk a felesleges fogásonkénti 2 pont levonás nem sok, de ha az ellenfelünk nem nyer, ő 10 pont felett bukik.
Forrás: wikipedia.hu
venna értékelése
venna
Rikiki társasjáték 96%
Valaha volt kedvenc játékom, egyszerű, de nagyszerű kategória szerintem. Nem kell hozzá különleges felszerelés, csak egy pakli francia kártya, néhány vállalkozó szellemű játékostárs, és néhány általánosságban eltérő szabály megbeszélése. (Én szigorú emberekkel játszom, nálunk kötelező alul-, vagy fölül mondani.)
Szeretem, mert kell gondolkodni, találgatni (az adott szinten vajon mennyi az esélye annak, hogy ki van már osztva x-y lap, stb.), de azért nagyon jókat lehet beszélgetni is akár közben.