A Retro Game Challenge (Japánban GameCenter CX: Arino no Chōsenjō) egy Nintendo DS-játék, melyet az indieszero fejlesztett és a Bandai Namco (akkor még Namco Bandai Games néven) jelentetett meg. A játék a GameCenter CX televíziós sorozaton alapul, annak műsorvezetője, Arino… [tovább]
A Retro Game Challenge (Japánban GameCenter CX: Arino no Chōsenjō) egy Nintendo DS-játék, melyet az indieszero fejlesztett és a Bandai Namco (akkor még Namco Bandai Games néven) jelentetett meg. A játék a GameCenter CX televíziós sorozaton alapul, annak műsorvezetője, Arino Sinja maga is részt vett a fejlesztésében. A program 2007. november 15-én jelent meg Japánban, míg Észak-Amerikában 2009. február 10-én az XSEED Games jóvoltából. 33/40-es értékelést kapott a japán Famicú (ファミ通) szaklap íróitól.
A Retro Game Challenge-ben a játékos választhat fiú és lány főszereplő között, akivel retró videójátékokat kell játszania, hogy megbékítse az Arino nevű démont. A lény négy teljesítendő kihívást ad mindegyik játékhoz. Mindegyik minijáték új, azonban grafikai megjelenésük, hangzásviláguk és játékmechanikai elemeik a régebbi, Famicom (Nintendo Entertainment System) videójátékokra hasonlítanak.
Minijátékok (zárójelben, hogy részben mely 8 bites klasszikusok szolgálhattak mintául):
– Cosmic Gate (Galaga): rögzített lövöldözős akciójáték egy űrhajóval a főszerepben
– Robot Ninja Haggle Man 1-2 (Ninja Jajamaru-kun): platformer akció oldalnézetből
– Robot Ninja Haggleman 3 (Ninja Gaiden, Metroid): a trilógia zárása teljesen újragondolja Hagglemant
– Gaudia Quest (Dragon Quest/Warrior I-II): klasszikus japán RPG fantasy-kaland
– Star Prince (Star Force, Star Soldier): még egy lövöldözős shoot 'em up
– Rally King (MotoRace USA, Famicom Grand Prix: F1 Race): szédítő autóversenyek felülnézetből
– Rally King SP: a verseny folytatódik
Időnként feltűnik a Game Fan Magazine kitalált videójátékos szaklap, melyben a program játékairól szóló cikkek, ranglisták, illetve a televíziós sorozat rendezői asszisztenseinek „tanácsai” olvashatóak. A játék észak-amerikai kiadásában rendezői asszisztensek neve angol nyelvterületeken jobban ismert újságírók álneveire lettek cserélve.
A játékok bizonyos elemeit a televíziós sorozatban megjelent kihívások inspirálták. Példának okáért a Star Prince nevű minijáték első pályájának második felében megjelenő bónuszszereplő a televíziós sorozat első évadának abból a részéből származik, amikor Arino megpróbált bónuszpontokat szerezni a Star Force című videójátékkal.
(Forrás: wikipedia.hu) [bezár]